Підготуй авто до зими. Зміна літніх шин на зимові: коли і чому?

Автомобільні сезони є літніми та зимовими. Останній уже зовсім близько, тому вже варто "перевзувати" своє авто на зимову гуму.
 

ЗМІНА ГУМИ

Літня й зимова гума мають зовсім різні характеристики. Якщо їздити на літній гумі взимку, коли температура повітря опускається нижче +5-7 градусів, вона "дерев’яніє" й може призвести до некерованості автомобіля. Водночас, зимова шина має набагато краще зчеплення з дорогою.

Різні типи шин розроблять для різних типів покриття: літо – це асфальт або вода, зима – сніг та лід. Літня гума більш жорстка. Зимова навпаки – здатна, умовно кажучи, ефективно працювати до мінус 30 градусів за Цельсієм, бо має м’якший склад і не твердіє при низьких температурах. До того ж протектор (рельєфні виступи на поверхні шин) літніх та зимових шин також різний. Одним з основних елементів протектора зимових шин є так звані "ламелі" – свого роду вузький проріз на протекторі шин. У літніх шин їх практично немає, там просто блоки. А у зимових – дрібні ламелі, які дозволяють гумі чіплятися за будь-яку нерівність. Таким чином це забезпечує комфортне й безпечне пересування по дорозі взимку.

ЯКІ Є ЗИМОВІ ШИНИ?

Фрикційні шини – одні з популярних, шини без шипів. Вони як присоски прилипають до снігу чи льоду, тим самим забезпечуючи комфортне керування автомобілем на складній поверхні.

Другий варіант – це шини "підшип", такий собі проміжний варіант. Ці шини йдуть без шипів, але з можливістю шипування. В такій гумі є вставки, у які можна вставляти шип. Шипована гума найкраща для засніжених доріг або якщо на дорозі ожеледиця. Якщо використовувати шиповану гуму в зимовий період на асфальтовому покритті – зчеплюватися з дорогою вона на таких ділянках не буде, а гальмівний шлях на такій гумі збільшується, а от для засніжених чи обледенілих доріг вони незамінні.

Які ж шини кращі, сказати складно. Тут виникає питання – хто до чого звик.

ДЕ ЗБЕРІГАТИ ЛІТНІ ШИНИ?

Офіційний сервіс Тойота Центр Ужгород "Катар Мотор" надає можливість для своїх клієнтів зберігати літні шини до настання їхньої актуальності.

Якщо ви вирішили тримати шини самостійно, пам’ятайте – приміщення для них має бути затемнене, чисте й з помірною вентиляцією. Якщо покришки зберігатимуться поза приміщенням, то їх варто розташувати на водонепроникному покритті, використовуючи непрозорий матеріал, який вбереже їх від сонячного проміння.

Шини без дисків забороняється зберігати в стосі, не рекомендовано їх підвішувати та укладати вертикально. Перевіряти їх слід кожні три місяці.

 

Після тривалого зберігання покришки необхідно добре перевірити та підготувати до установки. Якщо шини зберігалися без дисків і поза приміщенням – видалити зайву вологу і добре просушити. Перевірте гуму на відсутність пошкоджень та тріщин.

КОЛИ ЗМІНЮВАТИ?

 

Робити це потрібно точно раніше, аніж випаде сніг. Перевзувати втомобіль варто тоді, коли на вулиці плюс 5-7 градусів за Цельсієм. Адже при такій температурі й нижче літня гума вже втрачає свою ефективність. Відтак переходити на зимову гуму можна уже зараз.
 

© 2020 Тойота Центр Ужгород "Карат Мотор". Усі права зберігаються за правовласником. Розміщена на цьому сайті інформація щодо наявності продукції, її характеристик, (орієнтовних) цін, інших умов її продажу, а також умов надання будь-яких послуг не є пропозицією укласти договір (офертою). Така інформація стосується наявних на складах Товариства автомобілів, щодо яких здійснене митне оформлення; вона може не бути остаточною і підлягає уточненню у Тойота Центр Ужгород "Карат Мотор".

  • E-mail
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram
  • Telegram

Автосалон Тойота Центр Ужгород "Карат Мотор"

+38 (095) 926 30 00

Тойота Сервіс Ужгород "Карат Мотор"

+38 (099) 773 44 47

Клієнтська служба 

(0312) 66 08 99

+38 (050) 377 55 53

Кузовна Дільниця Тойота Центр Ужгород "Карат Мотор"

+38 (050) 744 04 00